II Radzyński Piknik Ekologiczny

Dnia 18.05.2017r. w Parku Miejskim odbył się II Radzyński Piknik Ekologiczny. Dedykowany był on uczniom klas I-III wszystkich radzyńskich szkół podstawowych. Na imprezie nie mogło więc zabraknąć dzieciaków z "Jedynki". Piknik prowadzony był przez aktorów Teatru KULTURESKA. Uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Bajeczna Fiesta". Następnie zaś uczniowie wzięli udział w zabawach ruchowych z nagrodami.

Kolejnym punktem spotkania był pokaz mody recyklingowej. Na scenie zaprezentowało się 25 uczestników. Komisja wyłoniła trzech zwycięzców, w tym uczennicę naszej szkoły - Weronikę Basak, która zajęła drugie miejsce.  Dziewczynka wystąpiła w sukience wizytowej, która wykonana była z gazet, korków oraz folii. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski. Wszystkim uczestnikom pokazu wręczono upominki z logo "Radzyń segreguje!" oraz dyplomy.
     Podczas imprezy dzieci brały udział w wielu konkurencjach, m.in.: w biegu w workach, biegu w potrójnych spodniach, zawodach w segregację odpadów. Następnie zaś odbył się quiz o tytuł: "Radzyńskiego Rycerza Recyklingu". W trakcie pikniku uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli możliwość brania udziału w następujących warsztatach: "eko breloki", biżuteria i dekoracje z recyklingu, świeczniki ze słoików, ozdabianie bawełnianych worków farbami i pieczątkami, wykonywanie bransoletek i naszyjników z T-shirtów, tworzenie zakładek do książek oraz konkurs wiedzy o odpadach i recyklingu "wKOŁO odpadów".
     Impreza była bardzo udana, wróciliśmy z niej szczęśliwi, zadowoleni oraz bogatsi o nowe ekologiczne doświadczenia. Serdecznie gratulujemy Weronice wygranej w konkursie.