Wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego i Chełma.

W dniu 29 maja 2017 r. uczniowie klasy Vb, IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce do Poleskiego Parku Narodowego i Chełma.Wyjechaliśmy spod szkoły o 700 rano. Mimo tak wczesnej pory humory nam dopisywały, pogoda była piękna.

Pierwszym etapem naszej podróży był Chełm. Zwiedzaliśmy tam  podziemia kredowe i mieliśmy bliskie spotkanie z Duchem Bieluchem. Na pamiątkę pobytu dostaliśmy od Pani Przewodniczki prezent w postaci wielkiego kawałka kredy, który obecnie można zobaczyć w pracowni przyrodniczej.
   Następnie udaliśmy się do Urszulina, gdzie znajduje się Dyrekcja Poleskiego Parku Narodowego. Obejrzeliśmy tam film o Poleskim PN i zobaczyliśmy hodowlę żółwia błotnego. Kolejnym etapem  naszej wycieczki była miejscowość Załucze Stare, gdzie znajduje się Muzeum Poleskiego PN – dowiedzieliśmy się o historii utworzenia parku, a także zobaczyliśmy gatunki zwierząt tam żyjące.
   Ostatnim etapem naszej wyprawy był spacer ścieżką edukacyjną Dąb Dominik – tutaj zobaczyliśmy jak wyglądają torfowiska i gdzie rośnie rosiczka. Była to wspaniała, żywa lekcja przyrody. Zwieńczeniem całodniowej eskapady było ognisko z kiełbaskami.
   W dobrych humorach i pełni wrażeń wróciliśmy do Radzynia około godz. 1900
Naszymi opiekunami byli: p.Monika Laskowska-Woźny, p.Elżbieta Burdon i p.Waldemar Pietroń.