Przedstawienie Narodowego Teatru Edukacji

Dnia 15 maja 2018 roku uczniowie klas II-IV mieli przyjemność obejrzeć przedstawienia teatralne przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Aktorzy zaprezentowali się na deskach Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Dzieci z klas drugich i trzecich obejrzały spektakl pt. „Ach, ta Pippi”, zrealizowany w oparciu o powieść napisaną przez Astrid Lindgren.  Przygody Pippi - dziewięcioletniej, rudowłosej bohaterki wywołały uśmiech na wielu twarzach. Jest to postać kontrowersyjna, przede wszystkim ze względu na jej nietypowy wygląd oraz niebanalne sposoby zachowania. Widzowie z radością przenieśli się w świat fantazji i zabawy, a to dzięki rewelacyjnej grze aktorskiej i wspaniałej scenografii.

Drugi spektakl przygotowany był z myślą o uczniach klas czwartych. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. „ Pan Kleks”, zrealizowane w oparciu o książkę Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”. Bohaterami spektaklu byli uczniowie szkoły Ambrożego Kleksa: pan Kleks, szpak Mateusz oraz golarz Filip. Czwartoklasiści przenieśli się do roztańczonej i rozśpiewanej szkoły prowadzonej przez szalonego pana Kleksa. Uczestnicy spektaklu mieli możliwość obejrzeć fascynujące zajęcia prowadzone przez wychowawcę. W ciekawy sposób przedstawiono również historię szpaka Mateusza.

Dwa przedstawienia zostały pozytywnie odebrane przez publiczność. Aktorzy bardzo starannie wykreowali znane uczniom z przeczytanych lektur postaci książkowe. Dużą rolę odegrała również wspaniała scenografia, gra świateł oraz precyzyjnie dobrane kostiumy. Bardzo ciekawym doświadczeniem było skonfrontowanie swoich wyobrażeń na temat przeczytanych lektur z tym co mogliśmy zaobserwować na scenie.