Wycieczka szkolna po Podlasiu "Szlakiem wielu kultur"

15.05.2018 - Dzień I
   Wyjechaliśmy spod szkoły około godz.8.00. Dotarliśmy do Białegostoku, gdzie mogliśmy podziwiać m.in. przepiękny Pałac Branickich wraz z pałacowym parkiem. Weszliśmy do środka Cerkwi pw. św. Mikołaja.  Zobaczyliśmy też Rynek Kościuszki oraz Piwnicę Białostockiego Teatru Lalek wraz z bohaterami spektakli, elementami dekoracji, kostiumami, maskami itp. Byliśmy też w Jurajskim Parku Dinozaurów, gdzie oprócz prehistorycznych stworzeń czekały na nas inne atrakcje, tj. park linowy, kolejka górska, elektryczne auta lub karuzela. Nocowaliśmy w Białymstoku.

16.05.2018 - Dzień II
   Udaliśmy się do wsi o nazwie Kruszyniany, gdzie mieści się najstarszy w Polsce drewniany meczet oraz cmentarz muzułmański z końca XVII w. Spacerowaliśmy po "Silvarium" - parku leśnym w Poczopku. Zobaczyliśmy tam Galerię Na Skraju Puszczy, zbiór Megalitów, urokliwe mostki nad rzeczką i stawem, ciekawe rzeźby z drewna i kamienia, zegary słoneczne i dom sów. Zwiedziliśmy też Muzeum Ikon w Supraślu, a w nim ok. 1200 eksponatów. Nocowaliśmy W Hajnówce.

17.05.2018 - Dzień III
   Ten dzień upłynął nam pod tajemniczym hasłem "Żebra Żubra". Zaczęliśmy od wizyty w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego. Następnie, przeszliśmy do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt, gdzie zobaczyliśmy wilki, jelenie, sarny, dziki i żubry. W końcu okazało się, że "Żebra Żubra" to edukacyjna ścieżka z pasma drewnianych kładek i grobli, biegnąca przez podmokły teren Puszczy Białowieskiej. Na koniec dnia mała dyskoteka na świeżym powietrzu.

18.05.2018 - Dzień IV
   Żal nam było wyprowadzać się z hotelu w Hajnówce. W Białowieży zobaczyliśmy jeszcze Dworek Gubernatora Grodzieńskiego, w drodze do domu mieliśmy okazję porównać znane już nam budowle z ich miniaturowymi wersjami w Parku Miniatur Zabytków Podlasia. Przystanek na obiad mieliśmy w Bielsku Podlaskim. I tak z Podlasia do Radzynia przywieźliśmy słońce około godziny 18.00.

Opiekunami wycieczki były: Pani Irmina Słowikowska, pani Jadwiga Wójcik i pani Marta Jaroszyńska. Za wycieczkę serdecznie dziękujemy.