MIKOŁAJKI 2018

06 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się szkolne mikołajki. Od rana było u nas bardzo świątecznie i radośnie. W holu głównym przywitała nas piękna, pachnąca choinka, ubrana przez nasze koleżanki i kolegów oraz opiekunów samorządu szkolnego: p. Ewę Filipiuk, p. Anitę Koczkodaj i p. Ewę Sobieszek.

Już na pierwszej godzinie lekcyjnej usłyszeliśmy dźwięk mikołajkowego dzwonka, co mogło oznaczać tylko jedno – Mikołaj nadchodzi! Każdą klasę odwiedziły panie dyrektor, przedstawiciele administracji szkolnej, śnieżynki i oczywiście, Mikołaj. Uczniowie w podziękowaniu za słodkie cukierki śpiewali piosenki i recytowali wiersze.
     Na drugiej przerwie gospodarze klas IV-VIII przyszli do czytelni szkolnej, aby wylosować prezent dla swojej klasy. Nie były to upominki materialne, ale sprawiły nam wiele radości. Można było wylosować dzień bez pracy domowej dla całej swojej klasy albo bon, który pozwalał ustrzec się przed niezapowiedzianą kartkówką.
    W klasach wręczano sobie prezenty, a na szkolnych korytarzach motywem przewodnim był kolor czerwony i mikołajkowe czapki. Dzień ten wprowadził nas w radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku…
Zapraszamy do obejrzenia naszych mikołajkowych zdjęć.