Aktualności

Szczegóły

„KAŻDE DZIEŁO NA TYM ŚWIECIE WZRASTA Z KORZENI ZASIANYCH ZBÓŻ…”

    Takie motto towarzyszyło XIV Regionalnemu Konkursowi Recytatorskiemu Poezji Marianny Bocian zorganizowanemu w sobotę 11 maja przez Czemiernickie Towarzystwo Regionalne i Zespół Szkół w Czemiernikach.

    W konkursie wzięło udział 44 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu radzyńskiego, lubartowskiego, parczewskiego i łukowskiego. Turniej rozegrano w trzech kategoriach: w kat. kl. I – III SP 9 uczniów, IV – VI – 19 uczniów, w kat. Kl. VII – VIII SP i III Gimnazjum – 16. Naszą szkołę w kategorii klas IV – VI reprezentowały: Zofia Niewęgłowska z kl. V c, Joanna Jesionek i Alicja Kniaziewicz z kl. VI c. Uczennice przygotowała Teresa Łukaszczuk. W kategorii klas VII – VIII Monika Pawlina przygotowywana przez panią Mirosławę Pałasz.
    Komisja w składzie: Przewodnicząca: Anna Kistelska – Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Ewa Hadrian – Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, i dr Tadeusz Karabowicz – poeta, pracownik naukowy UMCS, po wysłuchaniu uczestników konkursu ogłosiła wyniki, przyznając II miejsce Zofii Niewęgłowskiej.
    Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe a pozostali recytatorzy otrzymali za udział w konkursie drobne upominki (przybory szkolne). Ponadto laureaci zostali zaproszeni na wyjazd do Lublina na warsztaty recytatorskie (6 czerwca). Dyplomy z podziękowaniem otrzymali także nauczyciele – instruktorzy. Ucztę duchową zakończył smaczny poczęstunek.

Teresa Łukaszczuk


   

Kalendarz wydarzeń  

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

Facebook  

   

Gościmy  

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

   
   
© Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim 2012