Wycieczka klasy IIa  do Parku Dinozaurów w Bałtowie

10 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 1 w Radzyniu Podlaskim uczestniczyli w wycieczce do Parku Dinozaurów w Bałtowie. Opiekunkami były panie: Elżbieta Duk, Ewelina Sielezińska i Ilona Oworuszko – Litwiniec.

Przygodę z prehistorycznymi gadami dzieci rozpoczęły wędrówką po ścieżce dydaktycznej, na której spotkały liczne postacie dinozaurów. Dzięki przewodnikowi dowiedziały się wiele o ich życiu i zwyczajach. Ciekawość dzieci rozbudziła także wizyta w muzeum skamieniałości, gdzie podziwiały przepiękne, naturalne surowce mineralne. Następnie zwiedziliśmy Oceanarium – kino 5D.  Ujrzeliśmy  tam prehistoryczne „stwory”, które kiedyś pływały w morzach i oceanach.

Podczas wycieczki dzieci zobaczyły Zwierzyniec zamieniając się w małych przyrodników i podróżowały amerykańskim szkolnym autokarem wśród dzikich zwierząt takich jak jelenie, daniele i wiele innych. Bardzo spodobały się im strusie.  Wracając zwiedziliśmy Polskę w miniaturze, czyli najpiękniejsze zamki jakie możemy  zobaczyć podróżując po naszym kraju.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na regenerację sił- czyli obiad, a następnie na odrobinę szaleństwa w parku rozrywki. Nie mogło również zabraknąć wizyty na tamtejszych straganach z pamiątkami. Dzieci zakończyły wycieczkę bardzo zmęczone, ale z uśmiechem na twarzach, pełne wrażeń i pozytywnych emocji wróciły do domów.