Wyniki reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim na powiatowych zawodach w pływaniu Igrzysk Młodzieży Szkolnej- AQUA MIŚ Radzyń Podlaski 19 listopada 2015 r.

Świetne wyniki i awans uzyskała niemal 20-ka uczennic i uczniów naszej szkoły w pływaniu indywidualnym oraz w sztafecie.

Dziewczęta - opiekun Monika Laskowska-Woźny

1 miejsce
- Julia Duszak kl. VI b (50 m stylem dowolnym z czasem 34:89 s)

1 miejsce
- Katarzyna Spozowska kl. VI b (50 m stylem klasycznym z czasem 50:70)

3 miejsce
- Natalia Niewęgłowska kl. IV a (50 m stylem klasycznym z czasem 55:10)

3 miejsce
- Kornelia Niebrzegowska kl. VI a (50 m stylem grzbietowym z czasem 48:96 s)

Chłopcy - opiekun Janusz Wlizło:

2 miejsce
- Bartłomiej Trykacz kl. VI a (50 m stylem dowolnym z czasem 34:69 s)

2 miejsce
- Michał Niewęgłowski kl. VI a (50 m stylem klasycznym z czasem 49:58 s)

Sztafety:
2 miejsce sztafeta dziewcząt 8x25m z czasem 2:41:85 min w składzie:
Julia Duszak kl. VI b, Katarzyna Spozowska kl. VI b, Natalia Niewęgłowska kl. IV a, Kornelia Niebrzegowska kl. VI a, Amelia Domańska kl. V c, Julia Kurkus kl. VI b, Inga Górna kl. V c i  Wiktoria Dołęga kl. IV c

2 miejsce sztafeta chłopców 8x25m z czasem 2:39:75 min w składzie:
Bartosz Trykacz kl. VI a, Michał Niewęgłowski kl. VI a, Łukasz Opolski kl. III a, Jakub Szczepaniuk kl. VI b, Mikołaj Trykacz kl. IV c, Franciszek Gepner kl. IV a, Michał Miedzik kl. V a, Damian Trykacz kl. V b

Analizując czasy z ubiegłego roku widać NIESAMOWITY POSTĘP naszych uczniów :)
Michał Niewęgłowski 50 m stylem klasycznym w ubiegłym roku przepłynął ten sam dystans z czasem 56:51 s, a więc poprawił swój czas o prawie 7 sekund !!!
   Bartłomiej Trykacz na 50 m stylem dowolnym w ubiegłym roku uzyskał czas 42:33, w tym popłynął niemal 8 sekund szybciej !!!!
  Sztafeta chłopców 8x25m uzyskała w ubiegłym roku czas 2:56:79 min - czyli poprawiła swój rekord szkoły o ponad 17 sekund !!! Ale już sztafeta dziewcząt w ubiegłym roku z czasem 3:02:92 min zmobilizowała siły i przepłynęła dystans 8x25m aż ponad 21 sekund szybciej !!!!!
   O ile w przypadku indywidualnych czasów zależą one wyłącznie od zawodnika, to w drużynie płynącej sztafetę z roku na rok skład się trochę zmienia, bo część uczniów z tamtego roku teraz uczy się już w gimnazjum, wiec można porównać czasy tylko ogólnie.
   Na podkreślenie zasługuje jeszcze jeden fakt, że Julka Duszak w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii szkoły zakwalifikowała się aż do finału wojewódzkiego, który odbył się 11 grudnia 2014 roku w Zamościu. Awans do województwa zawdzięcza II-mu miejscu na zawodach rejonowych w Parczewie, gdzie pobiła wówczas swój życiowy rekord kraulem na dystansie 50 m osiągając wtedy czas 37:54 s. Jak widać po roku jest progres prawie o 3 sekundy, bo już na etapie powiatowym osiągając dużo lepszy czas 34:89 s udowadnia, że treningi nie poszły na marne, a rozwój daje szanse na walkę o najwyższe trofea :) Warto wyjaśnić, że na takim poziomie poprawa 3 sekund to na dystansie 50 metrów to rewelacyjny efekt ciężkiej pracy  !!! A biorąc pod uwagę jeszcze lepszy czas Julki z Otwartych Zawodów Pływackich „Jesień w Aqua-Misiu” 50 m dowolnym 33:78 s - rekord życiowy, widać piękny progres.

Drużynami opiekują się od dwóch lat i przygotowywali uczniów do zawodów nauczyciele wychowania fizycznego Pani Monika Laskowska-Woźny i Pan Janusz Wlizło. Gratulacje i podziękowania należą się także trenerom naszych uczniów - Pani Natalii Borysiuk i Panu Jackowi Dębskiemu, którzy na co dzień prowadzą naszych najlepszych pływaków na treningach w MULKS Technik-Orion działającym przy ZSP w Radzyniu Podlaskim.
   Poprzez te wyniki uczniowie naszej szkoły drugi raz już uzyskali awans do zawodów na szczeblu rejonu Biała Podlaska. Zawody odbędą się 3 grudnia 2015 r. w Parczewie.

Trzymajcie kciuki :)