DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Śniadanie Daje Moc to ogólnopolski program zwiększający świadomość nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wzorem ubiegłych lat, również i w tym roku szkolnym, nasza szkoła wzięła udział w realizacji tego projektu. W związku z tym dnia 8 listopada wychowawczynie świetlicy Agnieszka Kot, Alicja Kłos i Elżbieta Zając zorganizowały Dzień Zdrowego Śniadania, w którym wzięli udział uczniowie klas II z wychowawcami.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji zasad zdrowego żywienia opracowanej przez panią Annę Bogutyn, inspektora oświaty w Urzędzie Miasta. Po niej przedstawicielki cateringu dietetycznego „MiódMalina” z Łukowa przygotowały pokaz kulinarny dostosowany do wieku i upodobań dzieci. Przekazały uczniom, że prawdziwe śniadanie to nie batonik, słodki jogurt czy chipsy ale pyszne, kolorowe kanapki, koktajle czy sałatki. Uwielbiane przez wszystkich, reklamowane słodycze można zastąpić bardziej wartościowymi produktami takimi jak batoniki zbożowe czy suszone owoce. Uczniowie przekonali się jak smakują prawdziwe, zdrowe przekąski, w tym koktajl przygotowany tylko z 3 składników: bananów, szpinaku i jogurtu naturalnego. Każdy mógł z pomocą pań skomponować własną sałatkę. W międzyczasie dzieci samodzielnie wykonały smaczne i zdrowe kanapki.

Dzień Zdrowego Śniadania na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. Nie moglibyśmy propagować zdrowego żywienia, gdyby nie sponsorzy, którzy dostarczyli produkty potrzebne do przygotowania akcji. Serdeczne podziękowania składamy:
Cateringowi dietetycznemu Miód Malina z Łukowa (pokaz kulinarny),
Spółdzielni Mleczarskiej SPOMLEK, (sery Salami „W sam raz naraz!”, masło),
Firmie Bakoma Sp. z o. o. (jogurty naturalne),
Marzannie i Sławomirowi Mułom (wędlina),
Piekarni Stary Piekarz Wola Osowińska (pieczywo ciemne),
Hurtowni Owoców i Warzyw p. Grzegorza Fryca (owoce i warzywa),
Zbigniewowi Załeskiemu – firma UZIMEX (naturalne soki),
Górnej Alinie Sklep ogólnospożywczy „U Ryśka” (naczynia jednorazowe),
Foto Expres Radzyń Podlaski (naczynia jednorazowe).