Dni Budzącego Się Życia w SP1

21 i 22 marca została zorganizowana impreza na sali gimnastycznej dla wszystkich uczniów z klas I-VII z okazji Narodwego Dnia Życia. To nasze polskie święto uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwałą z dnia 27 sierpnia 2004 roku, a obchodzone 24 marca. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 również chcieli okazać szacunek dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych. Dlaczego?

Ponieważ życie mamy tylko jedno, jedyne i niepowtarzalne. Poza tym, wszyscy cieszą się z nadejścia Wiosny i mają nadzieję na jak najwięcej słońca. Dlatego ten dzień wspólnie nazwaliśmy Dniem Budzącego się Życia. Organizatorami akcji był Samorząd Uczniowski we współpracy z całą Komisją Wychowawczą, na czele z Panią Pedagog Grażyną Burdon i p. Barbarą Ejsmont, która jest naszym stałym wsparciem plastyczno-muzycznym. Nasz Dzień Budzącego Się Życia uświetnił występ Chóru Szkolnego oraz Quiz Muzyczny zespołu "Venus" z klasy VII C.

Naszą szkołę do dziś zdobią plakaty, na których zamieściliśmy swoje pomysły na temat szczęścia. Doceniamy rodzinę, zdrowie, przyjaciół, wzajemną pomoc, a także takie chwile, podczas których możemy się spotkać wszyscy razem i dla przykładu pokazać swoje talenty. A mamy ich całe mnóstwo. Tak dużo, że nie wystarczyłoby miejsca i czasu, żeby je przedstawić w całości.

Dlatego każda klasa miała za zadanie wybrać swoją dzielną reprezentację. To mogła być jedna osoba, duet lub cały zespół, który przedstawił swój talent w gronie reszty klasowych kolegów i koleżanek. Komisja konkursowa oceniała prezentację, przygotowanie, zgranie grupy oraz motywy wiosenne w ubiorze. Po zakończonym występie cała klasa musiała jeszcze zawołać wiosnę wcześniej przygotowanym wspólnym okrzykiem. Kolejność występów była losowa.

Analizując całą rywalizację w dniu 21.03.2018, komisja w składzie:p. Grażyna Burdon, p. Ewa Wysokińskai p. Irina Kowalik po burzliwych naradach orzekła następujący werdykt i przyznała następujące nagrody:

Kategoria klas IV-VII:
I miejsce – IV b (pokaz taneczny), V a (pokaz taneczny) i VII c (występ zespołu klasowego)-dyplom uprawniający klasę do dnia bez kartkówek, sprawdzianów i testów,
II miejsce -  IV c ("jazda-taniec" i śpiew klasy), VI a (pokaz taneczny), VI c (pokaz taneczny) - dzień bez pracy domowej,
III miejsce – V b (gra na gitarze), V c (gra na akordeonie), VI b (sztuczki karciane) - godzina lekcyjna bez pytania, sprawdzianów, testów i kartkówek,
wyróżnienie - IV A (za wiosenne stroje i radosne okrzyki) - godzina lekcyjna bez pytania.

Analizując całą rywalizację w dniu 22.03.2018, komisja w składzie:p. Wicedyrektor Agnieszka Lipka, p. Grażyna Burdon oraz p. Grażyna Słonecka-Kapczuk po burzliwych naradach orzekła następujący werdykt i przyznała następujące nagrody:

Kategoria klas I-III:
I miejsce – III b (taniec i gimnastyka artystyczna)– tzw. "puchar przechodni" w postaci pluszowego bociana zwanego Bogdanem oraz dyplom uprawniający klasę do trzech dni bez pracy domowej,
I a i III d - dyplom uprawniający klasę do trzech dni bez pracy domowej,
II miejsce – II a (piosenka), III a (trio baletowe), III c (melodia grana na dzwonkach) - dwa dni bez pracy domowej,
III miejsce – I b (wspólna piosenka) - dzień bez pracy domowej.

Wszystkie klasy zostały nagrodzone również słodyczami za zaangażowanie podczas pokazu talentów lub za wspólne wykonanie plakatu pt.: "Jesteśmy szczęśliwi, gdy". Było słodko, głośno i bardzo radośnie! Jednak jesteśmy pewni, że mamy w szkole jeszcze dużo nieodkrytych talentów.

P.S. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, entuzjastom naszej akcji, wszystkim pomocnikom i organizatorom, dzięki którym po raz kolejny pokazaliśmy swoje pełne uśmiechu, utalentowane oblicze.