PASOWANIE  NA  UCZNIA

10 października 2019 r. o godz. 16.30  w  sali  gimnastycznej  odbyło się ważne  wydarzenie  dla  dzieci  z  klas  pierwszych. Było  to uroczyste  PASOWANIE  NA  UCZNIA.  Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Przygotowywali się  oni  do tej uroczystości od początku roku szkolnego-  uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek. Przedstawiciele klas starszych  przywitali  pierwszoklasistów  życząc im sukcesów w szkole. Następnie pani dyrektor szkoły Bożena Płatek powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli,  a szczególnie serdecznie dzieci klas pierwszych.
    Zanim nastąpił  ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym  przygotowanym przez wychowawczynie: Iwonę Jurek, Mirosławę Maciejewską, Grażynę Szabrańską. Znajomość  przepisów ruchu drogowego, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej, a także pięknie zaśpiewane piosenki to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
    Po  słowach: ,,Teraz  już  ślubować  z  honorem  możemy, jak  być  dobrym  uczniem  doskonale  wiemy" nastąpił  najważniejszy  moment uroczystości - złożenie przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.”
     Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Bożenę Płatek.
    Po ceremonii uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania: akty pasowania, zakładki do książek, teczki na dokumenty, pióra, a także legitymacje szkolne. Na koniec każda klasa pozowała do zdjęć grupowych, po czym  dzieci udały się do stołówki  na słodki poczęstunek.